30.10 - 6.11.2015 י"ז בחשוון התשע"ו
גליון 356
חשוב מי מגדיר , המערכת
(29/01/2020)
עוד עלילה ציונית , המערכת
(16/10/2015)
המוות הקליני של המערב , המערכת
(16/10/2015)
גבורה מכובדת , המערכת
(16/10/2015)
אם לא נילחם – נפסיד , המערכת
(09/10/2015)
דמוקרטיה למתקדמים , המערכת
(02/10/2015)
לכל הכתבות בארכיון
דואר אלקטרוני *
שם

בזמן הקרוב יעבור אתר מראה שיפורים – במבנהו ובמתכונתו. השינוי העיקרי יהיה העלאת מאמרים באורח שוטף ולא רק בסופי שבוע. אתם מוזמנים להפנות אלינו במכתב את שאלותיכם.

המערכת

ההתנפלות המערכתית על ראש הממשלה בשל דבריו על המופתי אמין אלחוסייני, בטענה שהיו בלתי מדוייקים, באה להסיט את תשומת הלב של הציבור לא רק מהיותו של המופתי חסיד הנאציזם ויוצר הישות הפלסטינית האנטישמית, האב הרוחני שלה ומורה דרכה, אלא גם מכך שההתנגדות הערבית אלינו היא לעצם קיומנו כיהודים בעולם ובפרט התנגדות לציונות – כן, אפילו זו הסוציאליסטית. המופתי ומעלליו מעלים לתודעה הציבורית את העובדה הבלתי מעורערת שמובילי השיח אצלנו מצניעים ומנסים להשכיח מאיתנו, והיא כי הרצחנות הערבית נגד יהודים בארץ ישראל ובעולם החלה עשרות שנים לפני "הכיבוש". המסקנות ההכרחיות מאמת זו, שגם אותן מעוניין השמאל שלנו להסתיר מאיתנו, היא שההנחות שבבסיס "האופק המדיני", ה"חזון", ה"אידיאולוגיה" והמנטרות שמפזר "מחנה השלום" – בתקשורת, באקדמיה, באמנות ועל ידי הארגונים והמוסדות שלהם – שמדובר בסכסוך, ושהסכסוך הוא לאומי, טריטוריאלי, ושהצד השני מעוניין בחיים לצידנו ולא במקומנו, ושהכל יסתדר אם רק נבטל את "הכיבוש", ונרצה להבין, להתקרב, ולדבר – הן קשקוש אחד גדול.

המערכת

שר החוץ האמריקני ג'ון קרי מודאג מן הכוונה לשלול מרוצחים צמאי דם את זכות התושבות בארץ וההנאה מפרי עמלם של משלמי המיסים בה. כמובן, הבעת דאגה לנרצחים לא ציפינו ממנו, אבל מעניין שלא הפריע כלל למדינתו, שבהינף החלטה אחת שללה ממלכת ירדן את מעמדם של מיליוני בני אדם ביהודה ושומרון כאזרחיה, מבלי שעשו לה כל רע, והותירה אותם משוללי אזרחות.

המערכת

עמוד הפייסבוק הרשמי של תנועת פת"ח פרסם (23.10.2015) תמונה ותעודת לידה של תינוקת פלסטינית שזה עתה נולדה ברפיח שברצועת עזה, שהוריה החליטו לקרוא לה "סכין ירושלים" (באדיבות "מבט לתקשורת הפלסטינית").

המערכת

תנועת פת"ח של מחמוד עבאס פרסמה (29.10.15) בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה את תמונת השער של ספר ילדים אנטישמי מגרמניה משנת 1936 בליווי טקסט (בערבית): "הכריכה של אחד מספרי הילדים בגרמניה בשנת 1936 שכותרתו: 'אל תיתן אמון באף שועל באחו הירוק, ואל תיתן אמון בשבועה של שום יהודי'" (באדיבות "מבט לתקשורת הפלסטינית"). נראה שאת עבאס לפחות, מאמצי התקשורת הישראלית לא הצליחו לשכנע שנתניהו טועה ושאין קשר בין תנועתו של עבאס ומורה דרכה המופתי לבין הנאציזם.

המערכת

ראש הרש"פ אבו-מאזן קורא לקהילה הבינלאומית לכונן בדחיפות משטר מיוחד בשטחים כדי להגן על העם הפלסטיני. בנאום במועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נווה אמר אבו-מאזן כי הצעד הזה נחוץ היום יותר מאי-פעם בעבר. ההגנה בהחלט נחוצה לאנשיו של עבאס מפני אנשי חמאס שמחכים להם בסיבוב, והוא יודע ש"אחיו" הערבים לא יהיו מוכנים לנקוף אצבע כדי למנוע את הצדק הפלסטיני.


2008 כל הזכויות שמורות ©
שלח לחבר