30.10 - 6.11.2015 י"ז בחשוון התשע"ו
גליון 356
אין גבול , יובל ברנדשטטר
(16/10/2015)
בין דמוקרטיה לטרור , מנדי ספדי
(16/10/2015)
המסגד אינו בסכנה , מנשה שאול
(16/10/2015)
מילים מפוצצות , טל בן דור
(16/10/2015)
בצל המפולת , מנשה שאול
(09/10/2015)
מוזיאון הר הבית , יובל ברנדשטטר
(09/10/2015)
סוריה בין הפטיש והמגל , נחמן פביאן
(09/10/2015)
גם אם לא תרצו – זהו ג'יהאד , מרדכי קידר
(02/10/2015)
כשסאדאת הצחיק את בגין , מנשה שאול
(02/10/2015)
עבודה גרמנית , יובל ברנדשטטר
(02/10/2015)
לכל הכתבות בארכיון
דואר אלקטרוני *
שם
יובל ברנדשטטר

המן לא הרג אף אחד, קבע היסטוריון ידוע. אין בשום מקום עדות שהמן הרג יהודים, או היה אחראי ישירות למותו של ולו יהודי אחד. גם אם נאמין, אומר ההיסטוריון הידוע, לסיפר היהודי מאגדת אסתר, הרי לא המן הוא הרשע בסיפור הזה אלא מרדכי, היהודי שלקח לעצמו שם של אליל פרסי ובכך הסתיר את יהדותו, כמו שעשו יהודים נאלחים רבים במהלך הדורות. מרדכי הוא שהעליל על המן, הוא שגרם להרג של אלפים ברחבי הממלכה הפרסית. גרוע מכל הוא שהסית להריגת אשתו ועשרת בניו של יועץ משני חף מפשע, אדם חסר חשיבות היסטורית שלולא קטרגו עליו היהודים, איש לא היה שומע עליו. הטרוריסט האמיתי בסיפור הזה הוא מרדכי היהודי, שנעזר בזנזונת הדסה-היא-אסתר שאותה החדיר לחצר המלוכה כדי להשתלט עליה כמנהג היהודים מאז ומעולם, כך קבע ההיסטוריון הידוע מאוניברסיטת תל-אביב, היא שייח' מוניס.
הסיפור לעיל היה מצחיק אם לא היה אלגורי לסיפור אמיתי הקרוי

המשך
מנשה שאול

מתדלקים את הבעירה
זה עשר שנים מופץ השקר המתועב כי מסגד אלאקצא בסכנה, בעוד שזהו המסגד המאובטח ביותר במזרח התיכון. המסגדים ברחבי המזרח התיכון נמצאים אכן בסכנה, ואלפי מתפללים נרצחים בתוכם על ידי טרוריסטים מתאבדים.
אנשי ביטחון ואנשי מסגדים בכל מדינות ערב – סוריה, עיראק, תימן, כווית, לוב ותוניסיה – מוזמנים לבקר בישראל וללמוד מן הדרך המופתית שבה היא שומרת על כל בתי התפילה והאתרים של כל הדתות.
שקר אחר העובר בכלי התקשורת בעולם הערבי הוא

המשך
יהודה שלם

פגישת ראשי המועצות ביהודה ושומרון עם ראש הממשלה בעניין החלת הריבונות הישראלית על שטחי יו"ש, היא הזדמנות טובה לבחון את האסטרטגיה של מועצת יש"ע אל מול האיומים על מפעל ההתיישבות מחוץ לישראל ומתוכה.
ראשית, הדרישה מראש הממשלה להחיל את הריבונות היא מינוף לטובת מדינת ישראל של המצב הבטחוני שהתדרדר לאחרונה. למי שיראה בכך ניצול ציני של המצב, אפשר להזכיר כי המתנחלים לא

המשך
מרדכי קידר

אמצעי התקשורת הערביים הביאו השבוע ידיעה שלא ראיתי איזכור שלה בתקשורת הישראלית: הקרמלין הודיע שעד סוף השנה, כלומר במהלך החודשיים הקרובים, יבקר סלמאן בן עבד אלעזיז מלך סעודיה ברוסיה. לכאורה ידיעה לא במיוחד חשובה, כי מנהיגים מרבים בנסיעות ובביקורים זה אצל זה. אלא שכאן נראה כי מדובר במשהו גדול הרבה יותר, במהלך מדיני המסמן את המעבר של סעודיה אל הברית הרוסית.
למעבר זה יש ארבע סיבות.

המשך

2008 כל הזכויות שמורות ©
שלח לחבר